Başlangıç > Bilişim > 2009′un en iyisi olmaya aday teknolojiler ve ürünler

2009′un en iyisi olmaya aday teknolojiler ve ürünler

Yeni yıla girmeden önce 2009′dan beklentilerimizi sıraladık. Şimdi durumu biraz özetleyelim ve 2009′da çıkmasını beklediğimiz ve başa güreşmeye aday yeni teknolojileri ve ürünleri sıralayalım.

Üst Seviye Netbook’lar
Ortaya çıkan ilk netbook’lar küçük ekranlıydı ve pek kullanışlı değildi. Daha sonrasında ekran boyutları 8.9, 10 ve hatta 12 inç’e kadar yükseldi. Ve şimdi netbook’ların WiMAX ve HSDPA gibi bağlantı teknolojileriyle tanışma zamanı. Bu teknolojiler netbook’larda standart olarak yer alacak. Umarız yeni teknolojiler eklense bile netbook’ların fiyatı şimdiki seviyede kalır.

Wii MotionPlus
Nintendo Wii’nin hareket kontrolörünü daha da geliştiriyor ve onu daha doğru tepki veren bir hale getiriyor. Eğer Nintendo üreticileri Wii Motion Plus’ı desteklemeye ikna edebilirse, 2009′da oldukça ses getirecek Wii oyunlarıyla tanışabiliriz. Ancak yine de daha rekabetçi oyunlar 2010′dan önce çıkmayacak gibi duruyor.

Windows 7
Microsoft Windows Vista’dan daha iyisini yapabilir. Ve bu sene içerisinde çıkması beklenen Windows 7 ile de bu beklentiyi gerçekleştirecek gibi duruyor. Yeni özellikleri ile birlikte Windows 7, Vista’ya göre büyük bir gelişim gösteriyor. Ayrıca bu gelecek işletim sistemi Windows XP ile çalışmakta halen ısrar edenler için de çekici gelecek gibi duruyor.

100$ seviyesi fiyatlarla satılan Blu-ray oynatıcı
100$’lık fiyat seviyesi aslında oldukça iyi ve safça bir beklenti. Ancak LG’nin en son yaptığı açıklamalar bize böyle düşündürtüyor. Ayrıca Netflix, YouTube, CinemaNow gibi çevrimiçi video servisleri de Blu-ray oynatıcılara destek vermeye başlıyor. Bunlara Amazon VOD, Hulu ve Rhapsody gibi servisler de eklenebilir.

Reklamlar
Kategoriler:Bilişim
  1. Henüz yorum yapılmamış.
  1. No trackbacks yet.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: